اسباب کشی یا اثاث کشی سوال اکثر افراد که نمی دانند واقعا اسباب کشی درسته یا اثاث کشی
اسباب کشی یا اثاث کشی کلمه ای است که اکثر افراد از آن به خاطر پر مشقت بودن یا اینکه به خاطر تجربه تلخ اسباب کشی یا به خاطر سخت بودن یا شکستن وسایل و..از آن بیزارند

 

(دوستانی که می خواهند بدانند اثاث کشی درسته یا اسباب کشی باید عرض کنم که

در لغت نامه دهخدا

اسباب کشی . [ اَ ک َ / ک ِ ] (حامص مرکب ) در تداول عامه ، نقل اثاثه از خانه ای بخانه ٔ دیگر

 و اثاث . [ اَ ] (ع اِ) رخت خانه و قماش خانه . (مؤید).می باشد پس به این نتیجه می رسیم که اسباب کشی کلمه درست می باشد.

 

اسباب کشی درست است یا اثاث کشی؟

برای سوال “اسباب کشی یا اثاث کشی” یا “اسباب کشی درست است یا اثاث کشی” خلاصه بگوییم اسباب کشی درست‌تر است. شاید سوال داشته باشید که اسباب کشی یا اثاث کشی؟ اثاث کشی یا اسباب کشی، اسباب کشی درسته یا اثاث کشی؟ و یا سوال اثاث کشی درسته یا اسباب کشی؟ بهترین راه برای پیدا کردن سوال اسباب کشی یا اثاث کشی سرچ در گوگل هست. به همین خاطر شما در این صفحه هستید. جواب این سوال روش‌های مختلفی دارد. می‌توانیم به لغت نامه دهخدا مراجعه کنیم و معنی اسباب کشی را جستجو کنیم یا ساعت‌ها بحث کنیم که اثاث عربی هست و اساس فارسی هست و این طور سوالات.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسباب کشی یا اثاث کشی از نظر گوگل

 

روش بهتری هست و آن استفاده از تعداد جستجوی مردم در گوگل است. اگر بدانیم مردم بیشتر اثاث‌کشی سرچ می‌کنند یا اسباب کشی  می‌توانیم بگوییم کدام واژه درست‌تر است. می‌توانیم از Google Trends‌ استفاده کنیم که نشان می‌دهد در چند سال اخیر تعداد جستجو اثاث کشی بیشتر بوده یا اسباب کشی؟ می‌بینید که تعداد جستجوی کلمه‌ی اسباب کشی (خطوط آبی) چهار برابر اثاث‌کشی هست. به طور یقین می‌توان گفت که اسباب کشی واژه‌ی بهتری برای توصیف حمل اثاثیه منزل هست.

 

 

 

اسباب کشی یا اثاث کشی

 

اساس کشی یا اسباب کشی

همانطور که در ادامه این مطلب می‌آید توضیح خواهیم داد که اثاث درست است و اساس غلط است. به همین دلیل عبارت “اساس کشی” اشتباه هست و باید از اثاث کشی یا اسباب کشی استفاده کرد. درباره سوال “اساس کشی یا اسباب کشی” و “اثاث کشی یا اساس کشی” یا “اساس کشی یا اسباب کشی” باید گفت که به اسباب کشی یا اثاث کشی درست است. و اساس کشی غلط است. در مورد املای صحیح اثاث کشی، املای درست اثاث کشی، املای درست اسباب کشی، توجه کنید که املای اثاث کشی به صورت جدا است. یعنی اثاثکشی اشتباه هست و نباید اثاث و کشی بهم بچسبند. برای اینکه معنای اسباب کشی یا اثاث کشی را درک کنیم بهتر است نگاهی دقیق‌تر بندازیم به واژه‌های تشکیل دهنده اسباب کشی مثل اساس، اثاث، اثاثیه، اسباب.

 

 

معنی اثاث

اثاث به معنی اسباب و لوازم خانه یا کار است. مثل “دیروز اثاث خانه را جمع کردم و در وانتی که به تازگی خریده ام، نهادم “. اگر دانش آموز هستید و دنبال جمله سازی با کلمه اثاث اینجا هستید در ادامه چند جمله با اثاث آمده است:

۱- میز، کمد و تلویزیون جزو اثاث خانه است

۲- امروز قرار است اثاث منزل را به خانه جدید منتقل کنیم

۳- دو نوع اثاثیه داریم: اثاثیه منزل و اثاثیه شرکت یا اثاثیه اداری

 

 

معنی اساس

در مورد اسباب یا اثباب؟ یا اثباب یا اسباب؟ باید بگوییم اثباب غلط است و اسباب درست است.

 

 

معنی اثاثیه

در زبان عربی چیزی به نام ” اثاثیه ” ذکر نشده است. اثاثیه یک غلط مصطلح است. و به جای آن باید از اثاثه یا اثاث استفاده کرد یعنی اثاث درست است.  با این وجود می بینیم که بسیاری از افراد از عبارت های نادرستی همچون ” اثاثیه منزل”، ”اثاثیه اداری”، ”اثاثیه کشی”، ”اسباب و اثاثیه” استفاده می کنند. بنابراین از به کاربردن این عبارت های اشتباه پرهیز کرده و از صورت های درست آن یعنی ”اثاث منزل”، ”اثاث اداری”،  ”اثاث کشی” و ”اسباب و اثاث” استفاده کنیم. اثاث یا اثاثیه (غلط مصطلح) به وسایل خانه و لوازم خانگی مثل کمد، لباس، تلویزیون و میز و یخچال گفته می‌شود.

 

معنی اسباب و اثاثیه

قابل ذکر هست که “اسباب و اساسیه” غلط اندر غلط هست. هم از این جهت که اساسیه درست نیست و اثاثیه درستتر است. از طرفی همانطور که گفتیم اسباب و اثاثیه درست نیست و اسباب و اثاث باید استفاده شود. اسباب و اثاث یا اسباب و اثاثیه (غلط) به وسایل و لوازم منزل، لوازم خانگی، لوازم زندگی منبع (۱) و (۲)

 

 

تفاوت اثاث و اساس

در مورد سوال اثاث یا اساس؟ (اساس یا اثاث) دقت کنید که نباید واژگان ” اساس و اثاث ” را با یکدیگر اشتباه گرفت. اساس به معنی ”پایه ، بنیاد و پی” است. مثلاً شعر زیر از حافظ شیرازی  میگوید:

اساس توبه که در محکمی چو سنگ نمود

ببین که جام زجاجی چه طرفه اش بشکست

اثاث به معنی ” لوازم خانه ” است.مانند متن زیر از کتاب” فرج بعد از شدت ” قاضی تنوخی :

” سرایی با جمله ی فرش و آلات و اثاث و خدمتکاران برای او مرتب گردان و ده هزار درم به نزدیک او بر تا در اخراجات خود صرف کند ” .

در زبان فارسی برخی کلمات هستند که تلفّظ یکسانی دارند امّا املا و معنی آن‌ها متفاوت است. برای اینکه در املای این گونه کلمه ها اشتباه نکنیم باید به معنی اونها توجّه کنیم. به این دسته از کلمات هم آوا یا مُتشابه می گویند. مثلا به این دو جمله خوب دقّت کنید:

الف) مادرم اثاث منزل را جمع کرد.

ب) اساس و بنیان هر مدرسه ای، دانش آموزانش هستند.

همان طور که می بینید دو کلمه اثاث و اساس تلفظ یکسانی دارند امّا معنی و املای متفاوتی دارند. اثاث در جمله ی اول یعنی اسباب و لوازم. اساس در جمله ی دوم یعنی پایه و موضوع اصلی.  منبع

 

اساس خانه یا اثاث خانه

همانطور که توضیح دادیم که اثاث درست است. اگر همین روش را برای اساس خانه یا اثاث خانه به کار ببریم می‌بینیم که اثاث خانه درست‌تر است. به جای اساس منزل هم باید از “اثاث منزل” استفاده کنیم. در اساس خانه یا اثاث خانه، اساس خانه به معنی پی و شالوده خانه معنی دارد ولی اثاث خانه به وسایلی که داخل خانه قرار دارند گفته می‌شود. مثلاً اساس این خانه از پای‌بست ویران هست.

 

اسباب و اثاثیه منزل در جدول

اگر در حال حل جدول هستید می‌توانید برای معادل اسباب و اثاثیه در جدول، اسباب و اثاثیه منزل در جدول، اثاثیه منزل در جدول از کلمات زیر استفاده کنید: اثاث، اثاثیه، اساس، اساسیه، وسایل، لوازم، اثاثیه منزل، اثاثیه خانه، اسباب منزل، وسایل منزل، لوازم منزل، لوازم و وسایل خانه، اسباب خانه

همچنین برای اثاث در جدول، اثاثیه در جدول، اثاث خانه در جدول، اسباب اثاثیه در جدول، اسباب خانه درجدول، اسباب و لوازم زندگی در جدول، اسباب و لوازم در جدول، اسباب منزل در حل جدول،‌ اسباب و وسایل خانه در جدول، اسباب و اثاثیه منزل در جدول، اسباب و لوازم خانه در جدول، اسباب منزل در جدول،‌ اسباب و لوازم منزل در جدول،‌ متاع و اسباب خانه در جدول: اثاثه، اثاثیه، لوازم خانه یا محل کار، اسباب، وسایل، لوازم، جنس و کالا، رخت خانه و قماش خانه، مبل، متاع، مال،  ابزار،  سامان، عقار، پایه مبل وصندلی،  یک دست ظروف،

 

اثاث کشی

شرکت خدمت گستر تلاش می کند یک تجربه خوب و نوستالژی و بی درد سر برای شما عزیزان در امر اسباب کشی رقم بزندنکاتی که لازم است شما بدانید اول از همه خونسرد باشید.اکثر خانمها از اینکه وسایل شکستنی و حساس خود را به به منزل جدید ببرند تا موقع رسیدن به خانه جدید و سالم تحویل گرفتن وسایل نصف جان می شوند!. پس اول خونسرد باشد.

  • از یک ساعت قبل از اسباب کشی وسایل یخچال را از یخچال بردارید اگر یخچال ساید بای ساید دارید نگران نباشید

چرا که کارگران ما اگر متوجه شوند که راه پله باریک است

درب یخچال را باز می کنند.

آموزش بازوبسته کردن درب یخچال های ساید بای ساید

و در منزل جدید نصب می کنند یک ماژیک -مقداری کارتن خالی _ چسب پهن روزنامه و…

که برای بسته بندی لازم است تهیه کنید سعی کنید وسایل شکستنی را در کارتن ضخیم جاسازی کنید

و روی آن بنویسید شکستنی تا کارگران بدانند و وسایل را در جای امن تری در کامیون بگذارند

اگر خودتان وقت ندارید برای بسته بندی از کارگران شرکت خدمت گستر کمک بگیرید

این شرکت با افراد با تجربه در امر بسته بندی وسایل منزل با کادر خانم و آقا در خدمت شما می باشد

برنامه ریزی کنید در هر کاری برنامه ریزی بهترین کار برای پیشرفت است

ما اکثرا این مثال را میزنیم که فرض کنید شما در یک کتابخانه هستید و می خواهید

کتاب بخرید که کتابها درست و منظم در قفسه نیستند چقدر زمان می برد تا شما کتاب مورد نظرتان را پیدا کنید

تا اینکه در یک کتابخانه که همه چیز منظم و در جای خود هستند و هر بخش نامگذاری شده مانند روانشناسی.فقه.ریاضی و…

  1. در موقع تخلیه اثاث از کارگران بخواهید وسایل را در جای خود قرار دهند
  2. (وسایل اتا ق خواب را به اتاق خواب و و سایل آشپزخانه را در آشپزخانه و …)

اسباب کشی یا اثاث کشی خدمات اسباب کشی اثاث کشی یا اسباب کشی کدام درست است؟

با شرکت خدمت گستر نگران حمل بار و اثاثیه خود نباشید

حمل و جابجایی اثاثیه منزل به صورت تخصصی نیروی متخصص حمل اثاثیه منزل و کامیون مخصوص اسباب کشی

اسباب کشی یا اثاث کشی خدمات اسباب کشی و باربری

لینک پیشنهادی : اطلاعات ضروری جهت حمل کالا

لینک پیشنهادی :  چند ساعت بعد از جابجایی یخچال را به برق بزنیم 

لینک پیشنهادی : چه زمانی برای اثاث کشی مناسب است 

 

اثاثیه منزل در قرآن

چنان‌که همه وسایل منزل مانند فرش، گلیم، ریسمان و‌…یا تعدادی از آن‌ها مانند فرش و لباس را مصداق آیه دانسته‌اند، ابن‌عاشور با توجّه به‌کاربرد واژه‌های مو، پشم و کرک در آیه‌۸۰ سوره نحل/۱۶، فقط وسایل فرش شَوَنده را اثاث می‌نامد.

در برابر این دیدگاه، کسانی با نگاهی گسترده‌تر، مطلق دارایی، مانند شتر، گاو، گوسفند و از‌جمله اسباب خانه را از مصادیق واژه شمرده‌اند.

گویا سیاق آیه یاد‌شده که از نعمت‌های مربوط به خانه و سکونت سخن می‌گوید نیز مؤیّد دیدگاه نخست، یعنی انطباق اثاث بر لوازم منزل باشد.
آیه‌۸۰ نحل/۱۶،

از نعمت خانه‌های آرامش‌آفرین، چادرهای سبک و قابل انتقال و لوازم منزل، از‌جمله اثاث سخن می‌گوید:«واللّهُ جَعَلَ لَکُم مِن بُیوتِکُم سَکَنًا و جَعَلَ لَکُم مِن جُلودِ الاَنعمِ بُیوتًا تَستَخِفّونَها یَومَ ظَعنِکُم و یَومَ اِقامَتِکُم و مِن اَصوافِها و اَوبارِها و اَشعارِها اَثثًا و مَتعًا اِلی حین». در پایان آیه‌بعد برای تذکّر و هشدار می‌گوید:این‌گونه خداوند نعمتش را بر شما تمام می‌کند؛ شاید در برابر فرمان او تسلیم شوید:«کَذلِکَ یُتِمُّ نِعمَتَهُ عَلَیکُم لَعَلَّکُم تُسلِمون». به گفته علامه طباطبایی، قرآن کریم با بیان نعمت‌هایی که خداوند در حقّ بشر تمام کرده درصدد بیان این نکته است که پس از معرفت انسان به این‌که ولیّ نعمتش در حقّ او کوتاهی نکرده، از او توقعی جز تسلیم در برابر خداوند و استکبار نورزیدن در برابر او نیست. برای مطالعه بیشتر صفحه مفهوم اثاث را ببینید

اثاث کشی به انگلیسی

اثاث کشی به انگلیسی movingمی شود .

لیست باربری های تهران

لیست اتوبارهای مجاز تهران

ارزان ترین باربری اردبیل

ارزان ترین باربری اردبیل | باربری اردبیل اتوبار خدمت گستر بزرگترین مرکز تخصصی حمل و نقل کالا و اثاثیه منزل و ارزان ترین باربری اردبیل | باربری اردبیل | تلفن...

مشاهده بیشتر

تعرفه کرایه تریلی 1403

تعرفه کرایه تریلی 1403در این مقاله لیست تعرفه تریلی کفی بغلدار ترانزیت و کانتین را به شما کاربران گرامی ارائه خواهیم کرد. تعرفه کامیون حمل ونقل جاده ای از مبدا...

مشاهده بیشتر

قضیه دبه در اثاث کشی

قضیه دبه در اثاث کشی | موسسه فارغ از موضوعات و مطالب آموزشی و مطالبی که در مورد اثاث کشی و جابجایی برای شما کاربر گرامی در این سایت تهیه...

مشاهده بیشتر

درباره ما

درباره ما -شرکت خدمت گستر اردبیل , شرکت خدماتی حمل بار خدمت گستر با شماره ثبت 8558 ارائه خدمات حمل و نقل کالا و اثاثیه منزل لوازام اداری شرکت ها...

مشاهده بیشتر

اتوبارخدمت گستر

اتوبار خدمت گستر در زمینه های امور خدمات باربری اعم از حمل بار و اثاثیه منزل جابجایی مبلمان اداری شرکتها موسسات دولتی و خصوصی حمل بار ترافیکی کامیون ده چرخ...

مشاهده بیشتر
1 2 3 4 10